بازار خودرو خود را آماده میزبانی از رقیب لندکروز می کند؟ / خودروساز ژاپنی ترسید
بازار خودرو خود را آماده میزبانی از رقیب لندکروز می کند؟ / خودروساز ژاپنی ترسید

اکو ایران : شرکت زیر مجموعه خودروسازی BYD قصد دارد تا محصولی برای رقابت با لندکروز روانه بازار کند.

به گزارش اکو ایران، شرکت فانگ چنگ بائو (Fang Cheng Bao) در سه ماهه سوم سال جاری قصد دارد تا Bao 8 را روانه بازار کند. آن طور که مشخص است این خودروساز چینی قصد دارد تا با عرضه این خودرو برای لندکروز خط و نشان بکشد.

هنوز به طور کامل اطلاعات مربوط به بائو ۸ اعلام نشده است اما بر اساس آنچه تاکنون از مشخصات این محصول BYD در دسترس قرار گرفته، قرار است این خودرو با موتور الکتریکی عرضه شود.

آن طور که طراحان بائو ۸ در نظر گرفتند قرار است دو موتور الکتریکی برای حرکت این محصول جدید مورد استفاده قرار گیرد. موتور جلو قدرتی حدود ۲۶۸ اسب بخار تولید می کند و موتور عقبی نیز با قدرتی حول و حوش ۴۰۰ اسب بخار در دسترس است. این محصول علاوه بر موتور برقی از موتور احتراق درون سوز نیز بهره می برد و در مجموع به نظر می رسد در دسته خودروهای پلاگین هیبرید قرار می گیرد.

با توجه به برنامه ریزی گسترده BYD برای تولید خودروهای تمام الکتریکی عجیب است که این خودروی جدید یک محصول پلاگین هیبرید است.

شتاب صفر تا ۱۰۰ بائو ۸ آن طور که بر آورد شده زیر ۵ ثانیه خواهد بود. حداکثر سرعتی نیز که این خودرو می تواند با ان حرکت کند حدود ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است.

با توجه به اینکه این خودرو هنوز روانه بازار نشده نمی توان قیمت آن را به طور شفاف اعلام کرد. اما تخمین زده می شود بائو ۸ با قیمتی حول و حوش ۷۰ هزار دلار در بازار جهانی عرضه شود. با توجه به قیمت تخمین زده شده برای این غول چینی و محدودیت هایی که سیاست گذار برای ورود محصولات تولیدی برندهای جهانی به بازار خودروی کشور در نظر گرفته بعید است شاهد حضور بائو ۸ در بازار خودروی کشور باشیم. اما این احتمال وجود دارد تا برادران کوچکتر بائو ۸ ینی بائو ۳ و  همچنین بائو ۵ با توجه به قرار گرفتن در دامنه قیمتی این امکان را پیدا کنند که حضور در بازار ایران را تجربه کرده و مصرف کنندگان ایرانی بتوانند با آنها رانندگی کنند.

البته با توجه به بازه قیمتی اعلام شده برای دو عضو خانواده بائو پیش بینی می شود چنانچه تغییری در محدودیت های در نظر گرفته شده برای ورود محصولات برندهای جهانی خودروساز به بازار ایجاد نشود، حضور بائو ۳ با دامنه قیمتی حدود ۲۷ هزار تا ۴۱ هزار دلاری محتمل تر باشد.

برند Fang Cheng Bao پنجمین شرکت از زیر مجموعه های برند BYD است و برنامه ریزی های این برند جدید برای تولید محصولی که با لندکروز رقابت کند و تلاش کند تا سهم بازار این خودروی پُرطرفدار را در اختیار بگیرد، خودروساز ژاپنی را ترسانده است.

لندکروز از سال ۱۹۵۱ در سبد محصولاتی تویوتا حضور دارد و براساس آمارهای منتشر شده تا سال ۲۰۱۹ حدود ۱۰ میلیون دستگاه لندکروز برای متقاضیان فاکتور شده است.

البته هنوز این خودروساز ژاپنی واکنشی به خط و نشان بائو ۸  نداشته و مشخص نیست تویوتا برنامه ای برای ایجاد تغییر در لندکروز دارد یا نه؟

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]