وضعیت بازار رهن و اجاره در غرب تهران + جدول
وضعیت بازار رهن و اجاره در غرب تهران + جدول

اکوایران: فایل های سبز (قیمت پیشنهادی پایین تر از میانگین منطقه ) در بازار اجاره کاهش پیدا کرده و مالکان براساس پیش بینی خود از افزایش قیمتها در سال آینده ، نرخ اجاره بها را تعیین می کنند.

به گزارش اکوایران،بررسی بازار اجاره مسکن در منطقه ۵ پایتخت نشان می‌دهد که با نزدیک شدن به شب عید و جابه‌جایی‌ها، رهن و اجاره پیشنهادی اکثر موجران در محدوده میانگین قیمت ملک‌های مشابه منطقه قیمت‌گذاری شده و تعداد فایل‌هایی که از میانگین قیمت ملک‌های مشابه منطقه پایین‌تر بود کاهش یافته است.

یک واسطه‌گر ملکی در پونک به اکوایران می‌گوید: متقاضی بازار اجاره در طول سال هرچند کمتر نسبت به فصل اجاره اما به صورت دائم وجود دارد؛ در این محله برای رهن کامل واحدی با ۴۰ تا ۵۰ مترمربع زیربنا و با امکانات پارکینگ، انباری و آسانسور دست‌کم به بودجه‌ای معادل ۷۰۰ میلیون تومان نیاز است.

او می‌گوید برای رهن هر مترمربع مسکن در این محله، حداقل ۱۰ میلیون تومان باید در نظر گرفت که واحدهای بدون امکانات را می‌توان با این مبلغ به صورت رهن کامل اجاره کرد.

در محله پونک، رهن کامل واحدی با ۱۱۵ مترمربع زیربنا و ۵ سال ساخت، دارای آسانسور پارکینگ و انباری، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است؛ رهن کامل واحدی ۹۸ متری در بلوار فردوس شرق، ۱۱ سال ساخت به همراه امکانات، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

در محله جنت آباد، برای واحدی با ۸۰ مترمربع زیربنا و ۷ سال ساخت، ۳۰۰ میلیون تومان رهن و ۲۰ میلیون تومان اجاره و در بلوار فردوس غرب، برای آپارتمانی ۱۰۸ متری و ۲۹ سال ساخت، ۵۰۰ میلیون تومان رهن و ۲۶ میلیون تومان اجاره ماهانه تعیین شده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]