به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، قیمت دلار که در چند ماه اخیر در کانال ۴۹ هزار تومان در نوسان بود با آغاز جنگ در فلسطین اشغالی و زلزله هرات با افزایش دو سه هزار تومانی همراه شد، البته این افزایش خیلی دوام نداشت و همان‌طور که کارشناسان اقتصادی هم پیش‌بینی کرده بودند علت […]

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، قیمت دلار که در چند ماه اخیر در کانال ۴۹ هزار تومان در نوسان بود با آغاز جنگ در فلسطین اشغالی و زلزله هرات با افزایش دو سه هزار تومانی همراه شد، البته این افزایش خیلی دوام نداشت و همان‌طور که کارشناسان اقتصادی هم پیش‌بینی کرده بودند علت نوسان نرخ ارز تحولات منطقه بود و ریزش آن محتمل بود.

خبرهای دریافتی از بازار ارز طی ۲۴ ساعت اخیر نشان می‌دهد که در این مدت بازارساز ورود جدی در بازار داشته است و همین امر نیز موجب کاهش دو هزار و ۵۰۰ تومانی قیمت دلار شده است.

قیمت دلار که در بالاترین نرخ طی یکی دو روز گذشته به ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان هم رسیده بود هم‌اکنون به ۵۱ هزار تومان کاهش یافته است و آن‌طور که فعالان بازار ارز می‌گویند احتمالاً طی امروز یا فردا دلار به کانال ۵۰ هزار تومان برمی‌گردد.

مشاهدات میدانی از بازار ارز نشان می‌دهد که تمام دلال‌های خیابان فردوسی و منوچهری هم‌اکنون فروشنده شده‌اند؛ ریزش قیمت‌ها در بازار ارز باعث همهمه بین دلالهای حاضر در خیابان منوچهری شده است تا جایی که هرچند دقیقه یک بار دلالها بر سر قیمت و مشتری با هم درگیر می‌شوند.

یکی از آنها می‌گوید: امروز تمام افرادی که اینجا هستند فروشنده‌اند و من یک خریدار هم ندیدم.
او می‌گوید اگر کسی دلار داشته باشد الآن در منوچهری با قیمت ۵۰ هزار تومان یا نهایتاً ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان می‌تواند مشتری پیدا کند که آن هم خیلی بعید است.

گفتنی است، حجم عرضه ارز در بازار طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته است و بانک مرکزی به دلال‌ها اجازه مانور در کانال‌های بالای قیمتی را برای دلار نداده است، این موضوع باعث ترس دلال‌ها هم شده است، آنها می‌گویند که هر بار همه در بازار فروشنده‌اند قیمت‌ها خیلی سریع و زیاد کاهشی می‌شود.

مشاهدات از بازار ارز نشان می‌دهد که خیلی خبری از مردم عادی در بازار نیست و اکثراً دلال‌ها هستند که تلاش می‌کنند از بین خودشان برای دلارهایی که در کانال ۵۳ هزار تومان خریده بودند با ضرر دو هزار تومانی مشتری پیدا کنند.

نکته مهم البته اینجاست که قیمت دلار در کف بازار خیلی پایین‌تر از قیمتهای درج‌شده در کانال‌های تلگرامی است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]