تاریخ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری مشخص شد
تاریخ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری مشخص شد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری آخرین اقدامات این صندوق برای همسان سازی حقوق بازنشستگان را تشریح کرد.

به گزارش نبض بازار، طبق اعلام مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، قرار است قبل از ماه شهریور، باقیمانده طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش این صندوق اجرایی شود. 

پیگیر دستورالعمل همسان‌سازی حقوق برای اجرا هستیم

 وی موضوع متناسب‌سازی حقوق را از مطالبات جدی بازنشستگان عنوان کرد و گفت: رقمی بالغ بر ۹هزار میلیارد تومان در قانون بودجه ۱۴۰۱ برای این موضوع درنظر گرفته شده بود که دولت سهام شرکتی را برای این موضوع به صندوق واگذار کرد و ما در تلاشیم با نقد شدن این سهام، متناسب‌سازی را عملیاتی کنیم.

از مجموع ۱۸۵ شرکت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی فقط ۱۷ شرکت سوددهی دارند!

ترکی با اشاره به اینکه ۱۸۵ شرکت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری هستند که به منظور ایجاد درآمد پایدار تاسیس شده‌اند، گفت: از این تعداد فقط ۱۷ شرکت سوددهی دارند و برخی هزینه‌ها را جبران می‌کنند و مابقی هیچ منبع درآمدی برای صندوق ندارند.

ترکی با بیان اینکه کانون‌های بازنشستگی یکی از ارکان اصلی حوزه تصمیم‌سازی هستند ادامه داد: با همدلی از این ظرفیت استفاده می‌کنیم تا بتوانیم مشکلات این قشر را احصاء و رفع کنیم.

وی با بیان اینکه «درحال‌حاضر یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سطح کشور تحت پوشش این صندوق هستند» افزود: وظیفه ذاتی ما ارائه خدمات مناسب به این افراد است.

دغدغه صندوق بازنشستگان کشوری میراث پنج دهه گذشته است

وی مشکلات و دغدغه صندوق بازنشستگان کشوری را میراث پنج دهه گذشته بیان کرد و گفت: چالش‌ها و مشکلات کنونی محدود به چند سال نیست، بلکه در دهه‌های گذشته روی هم انباشت شده و حال به بحرانی برای صندوق تبدیل شده است، لذا به شکل عمیق و ریشه‌ای باید بررسی و برطرف شود.

ترکی بیان کرد: صندوق بازنشستگی کشوری دغدغه‌های زیادی دارد و باید با چاره اندیشی اساسی نظام بیمه‌ای و بیمه‌گری را اصلاح کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری فلسفه وجودی صندوق‌های بازنشستگی در سطح کشور را عمل به وظیفه اصلی شامل تامین معیشت، همسان‌سازی حقوق، مشکلات رفاهی و بهداشت و درمان بازنشستگان برشمرد و افزود: با توجه به شرایط موجود خصوصا در استان‌های مرزی کشور همچون کردستان در حال پیگیری این مهم هستیم.

بازنشستگان باید سهامداران صندوق بازنشستگی شوند

به گفته وی، باید با استفاده از ایده‌های جدید، صندوق بازنشستگی را از بحث حاکمیتی خارج کرده و به امور سهامداری وارد کنیم تا بازنشستگان سهامداران صندوق باشند.

ترکی تصریح کرد: در بحث گردشگری با توجه به تناسب هر استان و ظرفیت‌های موجود، برنامه‌های جدیدی داریم و مطابق با برنامه جهت تحقق اهداف تعیین شده گام برمی‌داریم.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]