توضیح مهم وزیر کار درباره خبر افزایش حقوق کارگران تا پایان آبان
توضیح مهم وزیر کار درباره خبر افزایش حقوق کارگران تا پایان آبان

صولت مرتضوی درباره خبر تصمیم گیری شورایعالی کار برای افزایش حقوق کارگران تا پایان آبان توضیح داد.

به گزارشن نبض بازار، صولت مرتضوی درباره خبر تصمیم گیری درباره  افزایش دستمزد و حقوق کارگران تا پایان آبان ۱۴۰۲ در جلسه شورایعالی کار توضیح داد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در جلسه آتی شورای عالی کار دنبال این هستیم که اگر بشود در حوزه مسکن کارگری بحثی داشته باشیم که من دعوت کردم همکاران عزیزم در وزارتراه و شهرسازی و سایر دستگاه‌ها و بانک‌های عامل بیایند بحث کنیم و در بحث ساخت یک میلیون واحد مسکونی برای آحاد جامعه بتوانیم کمک ویژه‌ای به جامعه کارگری در حوزه مسکن کنیم.

سید صولت مرتضوی وزیر کار در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به حواشی پیش آمده در جلسه اخیر شورای عالی کار و غیبت یکی از اعضای اصلی کارگری در جلسه به علت اینکه ترمیم مزد در دستور کار رسمی نشست نبوده، گفت: درباره دستمزد کارگران، قانون‌گذار تکلیف را مشخص کرده که شورای عالی کار به چه نحوی حداقل حقوق را تعیین کند، ما هم بر همین اساس حداقل حقوق را مشخص کردیم. ما حداقل حقوق را مشخص کردیم نه حداکثر را. توافقات بین کارگری و کارفرمایی هر چه باشد مورد تایید وزارتخانه هم هست. در جلسات هم اساسا بحث می‌شود یکی اقناع می‌شود یکی اقناع نمی‌شود ذات جلسات اساسا به این شکل است.

وی افزود: قانون‌گذار در مورد ترمیم دستمزد گفته سالانه این کار انجام شود که ما آن را مشخص کردیم. در جلسه آتی شورای عالی کار دنبال این هستیم که اگر بشود در حوزه مسکن کارگری بحثی داشته باشیم که من دعوت کردم همکاران عزیزم در وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌ها و بانک‌های عامل بیایند بحث کنیم و در بحث ساخت یک میلیون واحد مسکونی برای آحاد جامعه  بتوانیم کمک ویژه‌ای به جامعه کارگری در حوزه مسکن کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد خروجی جلسه دو روز پیش گفت: خیلی جلسه خوبی بود، می‌دانید که نماینده کارگران سه نفر هستند و دو نفر هم علی البدل که می‌شود ۵ نفر. امکان دارد کسی مصاحبه‌ای کند. من مطالبی که در فضای مجازی دیدم مباحثی نبودند که آنجا مورد بحث قرار گرفته باشد واستنباط فردی ممکن است.

وی خاطرنشان کرد: ما هم ارادتمند و مخلص و دوستدار همه کارگران عزیز هستیم و امیدوارم که بتوانیم در حوزه مسکن برای کارگران کار مناسبی را انجام دهیم.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]