۷ روش های خانگی سفیدشدن دندان
۷ روش های خانگی سفیدشدن دندان
دندان‌های سفید در بهداشت دهانی و جذابیت تأثیر چشمگیری دارد. با ما همراه باشید تا با موثرترین روش های خانگی سفیدشدن دندان آشنا شوید.

دندان‌های روشن و درخشان نقش بسیار مهمی در افزایش زیبایی و جذابیت صورت انسان ایفا می‌کنند. زیبایی که پشت دندان‌های سفید و درخشان پنهان شده‌اند، نقطه‌ی تمرکز اصلی در طراحی یک لبخند فوق‌العاده جذاب است. دندان‌های سفید، نه تنها نشانه‌ای از بهداشت دهان و اهمیت به آن است بلکه تأثیر چشمگیری در جلب اعتماد به نفس و جذابیت فرد دارندو به راحتی در خاطره ها ماندگار میشود. در این مقاله به بیان موثرترین روش های خانگی سفید شدن دندان می پردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فواید بهداشت دهان و دندان

بهداشت دهان و دندان به معنای مراقبت از دندان ها، لثه ها و دهان است. دندان برای حفظ سلامتی دهان و لثه ضروری است. همچنین داشتن دندان های سالم به سلامت دستگاه گوارش ما بسیار کمک می کند.

فواید بهداشت دهان و دندان عبارتند از:

 • جلوگیری از پوسیدگی دندان: پوسیدگی دندان زمانی اتفاق می افتد که باکتری ها در دهان قند و نشاسته را تجزیه می کنند و اسید تولید می کنند. این اسید می تواند باعث پوسیدگی دندان شود. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به از بین بردن باکتری ها و جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند.
 • جلوگیری از بیماری لثه: بیماری لثه یک بیماری التهابی است که می تواند به استخوان و بافت های اطراف دندان آسیب برساند. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به از بین بردن باکتری ها و التهاب کمک می کند و از بیماری لثه جلوگیری می کند.
 • حفاظت از دندان ها و لثه ها در برابر عفونت: عفونت دندان و لثه می تواند به سایر قسمت های بدن گسترش یابد، مانند قلب، مغز و ریه ها. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به محافظت از دندان ها و لثه ها در برابر عفونت کمک می کند.
 • جلوگیری از بوی بد دهان: بوی بد دهان زمانی اتفاق می افتد که باکتری ها در دهان تجزیه می شوندرعایت بهداشت دندان به از بین بردن باکتری ها کمک می کند و از بوی بد دهان جلوگیری می کند.
 • حفظ لبخند زیبا: دندان های تمیز و سالم لبخند شما را زیباتر می کنند.

فواید بهداشت دهان و دندان

۷ روش های خانگی سفیدشدن دندان

دندان های سفید و درخشان یکی از عوامل زیبایی لبخند است. با این حال، عوامل مختلفی مانند مصرف غذاها و نوشیدنی های رنگی، سیگار کشیدن و افزایش سن می توانند باعث زرد شدن دندان ها و آسیب به آن شوند. در اینجا چند روش خانگی برای سفید کردن دندان ها بیان می شود:

۱- روغن کشی با روغن نارگیل یا کنجد

روغن کشی یک روش سنتی هندی است که برای سفید کردن دندان ها و بهبود سلامت دهان و دندان استفاده می شود. در این روش، یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل یا کنجد را به مدت ۲۰-۳۰ دقیقه در دهان می چرخانند. روغن به جذب لکه های دندان ناشی از غذا کمک می کند.

۲- مسواک زدن با جوش شیرین

جوش شیرین یک ساینده طبیعی است که می تواند به از بین بردن لکه های دندان کمک کند. برای استفاده از جوش شیرین، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید و دندان های خود را به مدت دو دقیقه با آن مسواک بزنید.

۳- استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب یک ماده اسیدی است که می تواند به از بین بردن لکه های دندان کمک کند. برای استفاده از سرکه سیب، یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب مخلوط کنید و دهان خود را به مدت ۳۰ ثانیه با آن بشویید.

۴- استفاده از پوست موز

پوست موز حاوی آنزیم هایی است که می توانند به از بین بردن لکه های دندان کمک کنند. برای استفاده از پوست موز، قسمت داخلی پوست موز را به مدت دو دقیقه روی دندان های خود بمالید.

۵- استفاده از توت فرنگی

توت فرنگی حاوی اسید مالیک است که می تواند به از بین بردن لکه های دندان کمک کند. برای استفاده از توت فرنگی، یک توت فرنگی را له کنید و دندان های خود را به مدت دو دقیقه با آن مسواک بزنید.

همچنین می توانید از ژل های دندانی فاقد فلوراید و گیاهی به عنون روش های خانگی سفیدشدن دندان استفاده کنید. این ژل دندانی حاوی ترکیبات گیاهی و موثری چون آلوئه ورا، موم عسل و .. است که از عفونت و مشکلات دهان جلوگیری می کند.

برای خرید ژل دندانی فوراور اینجا کلیک کنید.

استفاده از توت فرنگی

۶- استفاده از ذغال سنگ فعال

ذغال سنگ فعال یک ماده جاذب است که می تواند به از بین بردن لکه های دندان کمک کند. برای استفاده از ذغال سنگ فعال، یک قاشق غذاخوری پودر ذغال سنگ فعال را با یک قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید و دندان های خود را به مدت دو دقیقه با آن مسواک بزنید.

۷- استفاده از آب لیمو و نمک

آب لیمو یک ماده اسیدی است که می تواند به از بین بردن لکه های دندان کمک کند. برای استفاده از آب لیمو و نمک، یک قاشق غذاخوری آب لیمو را با یک قاشق چایخوری نمک مخلوط کنید و دهان خود را به مدت ۳۰ ثانیه با آن بشویید.

توجه:

 • قبل از استفاده از هر یک از روش های ذکر شده، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید.
 • اگر دندان های حساسی دارید، از استفاده از روش هایی که حاوی مواد ساینده هستند، مانند جوش شیرین و ذغال سنگ فعال، خودداری کنید.
 • اگر باردار هستید یا شیر می دهید، از استفاده از روش هایی که حاوی مواد اسیدی هستند، مانند سرکه سیب و آب لیمو، خودداری کنید.

اگر دندان های حساسی دارید که به راحتی دچار خونریزی می شوند. می توانید از یک روش موثر و کم تر تهاجمی که در زیر معرفی می کنیم برای سفید شدن دندان های خود استفاده کنید.

سایر روش های سفیدشدن دندان

بعض ی از افراد برای سفیدشدن دندان خود استفاده از خمیردندان حاوی فلوراید خودداری می کنند . فلوراید یک ماده معدنی است که به تقویت مینای دندان کمک می کند و از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. با این حال، مصرف بیش از حد فلوراید می تواند مضر باشد و منجر به فلوئوروزیس دندان شود. فلوئوروزیس دندان یک بیماری است که باعث تغییر رنگ و نقص در مینای دندان می شود.

علائم فلوئوروزیس دندان عبارتند از:

 • لکه های سفید روی دندان ها
 • لکه های قهوه ای یا سیاه روی دندان ها
 • دندان های ضعیف و شکننده

برای پیشگیری از فلوئوروزیس دندان و داشتن دندان زیبا و سفید می توانید از خمیر دندان های بدون فلوراید چون خمیر دندان فواراور (ژل دندانی فوارو) استفاده کنید. خمیردندان بدون فلوراید فوراور یک محصول طبیعی و گیاهی است که با استفاده از آلوئه ورا و عسل ساخته شده است. این خمیردندان حاوی مواد ساینده ملایمی است که به تمیز کردن دندان ها و از بین بردن لکه ها کمک می کند. همچنین حاوی مواد ضد التهابی و ضد باکتریایی است که به کاهش التهاب لثه و جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند.

برای خرید خمیردندان بدون فلوراید فوراور از با کمترین قیمت از فروشگاه حیلامات اینجا کلیک کنید.

ویژگی های خمیردندان بدون فلوراید فوراور عبارتند از:

 • فاقد فلوراید: این خمیردندان حاوی هیچ گونه فلورایدی نیست، بنابراین برای کودکان زیر ۳ سال و افرادی که مستعد ابتلا به فلوئوروزیس دندان هستند، مناسب است.
 • طبیعی و گیاهی: این خمیردندان با استفاده از آلوئه ورا و عسل ساخته شده است که هر دو دارای خواص درمانی هستند. آلوئه ورا به تسکین التهاب و درد لثه کمک می کند و عسل به سفید کردن دندان ها کمک می کند.
 • ضد التهاب و ضد باکتریایی: این خمیردندان حاوی مواد ضد التهابی و ضد باکتریایی است که به کاهش التهاب لثه و جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند.
 • سفید کننده دندان:  این خمیردندان حاوی مواد ساینده ملایمی است که به تمیز کردن دندان ها و از بین بردن لکه ها کمک می کند.

ویژگی های خمیردندان بدون فلوراید فوراور

نحوه استفاده از خمیردندان بدون فلوراید فوراور

 • دو بار در روز به مدت دو دقیقه دندان های خود را با خمیردندان بدون فلوراید فوراور مسواک بزنید.
 • بعد از مسواک زدن، دهان خود را با آب بشویید.

به طور خلاصه

دندان های سفید و درخشان یکی از عوامل زیبایی چهره است لبخندی که با دندان های سفید و سالم همراه باشد، می تواند جذابیت چهره را افزایش دهد. باتوجه به اهمیت داشتن دندان های سفید در این مقاله روش های خانگی سفیدشدن دندان را معرفی کردیم و در انتها به معرفی یک محصول پرفایده و بدون فلوراید برای روشن کردن دندان پرداختیم. خمیردندان بدون فلوراید گیاهی فوراور می تواند جایگیزین روش های خانگی و صنعتی برای سفید و زیبا کردن دندان های شما باشد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 1 میانگین: 5]