پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲
پ
 • شناسه : 43231
 • 18 نوامبر 2023 - 16:11
 • 20 بازدید
 • ۰ دیدگاه
 • ارسال توسط :

قرارداد فروش گاز ایران به نیروگاه‌های عراق تمدید می‌شود

قرارداد فروش گاز ایران به نیروگاه‌های عراق تمدید می‌شود
قرارداد فروش گاز ایران به نیروگاه‌های عراق تمدید می‌شود

کارگروهی متشکل از کارشناسان ایرانی و عراقی براساس توافق دو طرف بر روی فروش گاز ایران به نیروگاه‌های استان بغداد کار خواهند کرد تا قرارداد مذکور پیش از پایان سال میلادی تمدید شود.

براساس توافق بین ایران و عراق، کارگروهی متشکل از کارشناسان هر دو کشور، موضوع تمدید قرارداد فروش گاز به نیروگاه‌های بغداد را مورد بررسی قرار خواهند داد تا پیش از پایان سال میلادی این قرارداد تمدید شود.

مجید چگنی، معاون وزیر نفت در امور گاز، با اشاره به دیدار اخیر جواد اوجی، وزیر نفت، با زیاد علی فاضل، وزیر برق عراق با بیان این که وظیفه تامین بخشی مهمی از انرژی عراق، سال‌هاست که بر عهده ایران است، از تمایل دو طرف برای تقویت روابط خبر داد.

طرف عراقی تمایل زیادی به تمدید قرارداد واردات گاز به کشور و نیروگاه‌های استان بغداد، که در شرف اتمام است، را دارد و به طبع آن، کارگروهی متشکل از کارشناسان ایرانی و عراقی براساس توافق دو طرف بر روی این موضوع کار خواهند کرد تا قرارداد مذکور پیش از پایان سال میلادی تمدید شود.

چگنی با تأکید بر اینکه برای انتقال گاز بیشتر در حد نیازهای کنونی عراق، زیرساخت‌های لازم وجود دارد، از نشست‌های آینده کارگروه‌های مشترک در زمینه تجارت گاز خبر داد.

با توجه به نیاز کشور عراق به گاز طبیعی برای مصارف نیروگاهی و طبق اعلام وزارت نفت، از نیمه دوم سال ۱۳۸۹ طرح موضوع و مذاکرات قراردادی صادرات گاز ایران به این کشور آغاز و قرارداد فروش گاز به بغداد در تیرماه سال ۱۳۹۲ در شهر بغداد به امضا رسید.

 

واکنش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛ آلودگی ارتباطی به بنزین ندارد 29 نوامبر 2023

واکنش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛ آلودگی ارتباطی به بنزین ندارد

اکوایران: به گفته مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اکنون بنزین در تهران با استاندارد اروپا توزیع می‌شود و اکتان آن هم مناسب است و اشکالی ندارد، ایراد در تعداد خودروها، کیفیت و خودروهای تک‌سرنشین است.

زمان صدور کارت سوخت به ۱۰ روز کاهش پیدا کرد 29 نوامبر 2023

زمان صدور کارت سوخت به ۱۰ روز کاهش پیدا کرد

اکوایران: تفاهم‌نامه راه‌اندازی سامانه برخط ثبت درخواست صدور کارت هوشمند سوخت بین شرکت پژوهش و توسعه ناجی و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی امضا شد.

کاهش قیمت بنزین در آمریکا طی ۶۰ روز متوالی 28 نوامبر 2023

کاهش قیمت بنزین در آمریکا طی ۶۰ روز متوالی

اکوایران: گزارش‌ها حاکی از آن است که روند کاهشی قیمت بنزین در آمریکا ادامه دارد و قیمت بنزین در دو ماه گذشته، نزولی بوده است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.