پوتین به کره شمالی می‌رود
پوتین به کره شمالی می‌رود

سخنگوی دولت روسیه اعلام کرد که آماده‌سازی‌ها برای سفر رئیس‌جمهور این کشور به کره شمالی در حال انجام است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، دیمیتری پسکوف، سخنگوی دولت روسیه اعلام کرد که مقدمات سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به کره شمالی در حال انجام است.
به نقل از تاس، وی دراین‌باره گفت: تدارکات برای این دیدار با سرعت خودش پیش می رود.
پسکوف همچنین گفت که دیدار پوتین در اوایل روز شنبه با الکساندر کوزلوف، وزیر منابع طبیعی و محیط زیست، که ریاست کمیسیون بین دولتی همکاری با کره شمالی را بر عهده دارد، ارتباطی با آمادگی های این سفر نداشت.
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در ماه سپتامبر هنگام سفر به روسیه، از پوتین برای سفر به کره شمالی دعوت کرد. پیش از این گزارش شده بود که کشورها برای تعیین زمان سفر پوتین تلاش خواهند کرد.
هفته پیش سرویس جاسوسی کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال بررسی انتقال احتمالی سلاح از کره شمالی به روسیه جهت استفاده علیه اوکراین است. این بیانیه در پاسخ به گزارش اخیر یک رسانه داخلی کره جنوبی منتشر شده است. این رسانه مدعی شده است که گلوله توپخانه ۱۲۲ میلیمتری ساخت کره شمالی در دهه ۱۹۷۰، در بین تسلیحاتی است که روسیه در جنگ جاری علیه اوکراین از آنها استفاده می‌کند.
سرویس جاسوسی کره جنوبی اعلام کرد: سرویس اطلاعات ملی به دقت در حال ارزیابی شرایط پیرامون این مساله است و تمام همکاری نظامی کره شمالی و روسیه را رصد می‌کند.
شین وون-سیک، وزیر دفاع کره جنوبی مدعی شده است که پیونگ‌یانگ از زمان آغاز جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، حدود ۶ هزار و ۷۰۰ کانتینر حاوی مهمات به مسکو ارسال کرده است؛ کانتینرهایی که به ادعای وی تقریباً ۳ میلیون عراده گلوله ۱۵۲ میلیمتری یا ۵۰۰ هزار عراده گلوله ۱۲۲ میلیمتری در آن گنجانده شده بود.
سرویس اطلاعاتی کره جنوبی همچنین اعلام کرده که از نزدیک در حال رصد «احتمال انتقال غیرقانونی قطعات موشک به کره شمالی است.»
مسکو و پیونگ‌یانگ که هرگونه تبادل تسلیحاتی به منظور استفاده در جنگ اوکراین را رد کرده‌اند، در ماه‌های اخیر روابط خود را افزایش داده‌اند و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نیز پارسال به روسیه سفر کرد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]