اظهارات عجیب علیرضا دبیر؛ ورزشکار حرفه‌ای نباید درس بخواند!
اظهارات عجیب علیرضا دبیر؛ ورزشکار حرفه‌ای نباید درس بخواند!

دبیر در حاشیه بازدید کمیته ملی المپیک از اردوی تیم‌های ملی کشتی گفت: ورزشکاری که حرفه‌ای ورزش می‌کند، به نظرم نباید درس بخواند چون درس تمرکزش را به هم می‌ریزد. این که بچه‌ها تمرین کنند و خودشان بخواهند فرمانداری یا استانداری بروند درست نیست و من هم اجازه چنین کاری را به آن‌ها نمی‌دهم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا دبیر در حاشیه بازدید کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی کشتی اظهار کرد: ورزشکاری که حرفه‌ای ورزش می‌کند، به نظرم نباید درس بخواند چون درس تمرکزش را به هم می‌ریزد. من در دوران قهرمانی ورزش می‌کردم، درس می‌خواندم، کار اقتصادی انجام می‌دادم و کشتی هم می‌گرفتم! واقعا نمی‌شود همه کارها را با هم انجام داد. تمرکز به هم می‌خورد. این که بچه‌ها تمرین کنند و خودشان بخواهند فرمانداری یا استانداری بروند درست نیست و من هم اجازه چنین کاری را به آن‌ها نمی‌دهم. 

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: وزارت کار، وزارت ورزش و…  همه باید از این بچه‌ها حمایت کنند. ما برای یک نظام هستیم. اگر جوایز خوب باشد بچه‌ها دنبال بیزنس (فعالیت اقتصادی) نمی‌روند. کشتی‌گیران ما هر کاری که داشته باشند من اجازه نمی‌دهم از اردو بیرون بروند و دوست ندارم اشتباه خودم را انجام دهند، قرار است سقف بودجه ما را افزایش دهند که امیدوارم این طور باشد.

او همچنین در ابتدای حضور در این جمع خطاب به حسن یزدانی به شوخی گفت که «تازه بیدار شده‌ای؟» که این مساله خنده حاضران و یزدانی را به دنبال داشت.