فرمانده کل سپاه در دوران جنگ تحمیلی، گفت: آمریکا به این نتیجه رسیده است که تنها با نقش‌آفرینی و همکاری با ایران است که می‌توان امنیت منطقه را تامین کرد اما بسیار دیر به این نتیجه رسیده‌اند و فرصت‌سوزی بسیاری کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین  به نقل از ایسنا، محسن رضایی در مراسم بزرگداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ستاد مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران، امتداد مبعث و لبیکی بر اسلام و قرآن است. با بررسی تاریخ متوجه می‌شویم که حتی پیش از انقلاب هم آمریکا و انگلیس با ساخت جاده از چابهار به جلفا مخالف بودند، چرا که این کریدور ترانزیتی می‌تواند در خلال زنجیره تجارت منفعت فراوانی برای کشور داشته باشد.
وی ادامه داد: آن‌ها اولا می‌ترسند که انقلاب اسلامی الگویی ضد سلطه‌گران برای سایر کشورهای جهان شود و ثانیا از ایجاد پیوند اقتصادی و تجاری ایران با ۲۵ کشور اطراف خود که ۵۰۰ میلیون جمعیت را شامل می‌شود و ایضا قلب تپنده نفت جهان هستند، وحشت دارند و از صنعتی شدن این منطقه که نتیجه آن عدم خروج و صادرات نفت به دلیل مصرف خود این کشورها خواهد بود، واهمه دارند.
دبیر شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گفت: دشمنی سلطه‌گرانی چون آمریکا و انگلیس مربوط به امروز و انقلاب اسلامی نیست و پیشینه آن به ۲۰۰ سال می‌رسد.
رضایی با اشاره به سابقه ۱۰۰ ساله مبارزه مردم ایران برای آزادی و استقلال که از زمان امیرکبیر آغاز شد بیان داشت: تمام مبارزات در این مدت یا شکست خورد و یا به پیروزهایی ناپایدار و موقت رسید تا اینکه بزرگمردی چون امام خمینی برخاست و با اینکه از ابتدای انقلاب توطئه‌ها و دسیسه‌ها و تحریم‌های بی‌سابقه بر ایران تحمیل شد، اما این بار مردم ایستادند و در راهپیمایی ۲۲ بهمن هم با وجود سختی ها و فشارهای اقتصادی نشان خواهند داد که برای آینده روشن ایران پای کار می‌آیند.
وی با بیان اینکه آمریکا امروز به این نتیجه رسیده است که تنها با نقش‌آفرینی و همکاری با ایران است که می‌توان امنیت منطقه را تامین کرد، افزود: آن‌ها بسیار دیر به این نتیجه رسیده‌اند و فرصت سوزی بسیاری کردند و باید بدانند که غرب آسیا پس از جنگ غزه دیگر مانند گذشته نخواهد بود.
رضایی با اظهار امیدواری به آینده کشور گفت: در این راه کسانی که صرفا به فکر منافع و جایگاه شخصی خود هستند تضعیف کننده راه پر امید پیشرفت کشورند و باید از نفوذ اینچنین افراد جلوگیری کرد.
انتهای پیام

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]