سقوط تاریخی پول مالزی
سقوط تاریخی پول مالزی

 ارزش رینگیت، واحد پول مالزی امروز (سه‌شنبه) به پایین‌ترین سطح خود از زمان بحران مالی جهان در سال ۲۰۰۸ رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در مبادلات امروز ، ارزش رینگیت مالزی تقریبا سه دهم درصد کاهش یافت و به حدود چهار و هشت دهم درصد دلار آمریکا رسید که کمترین نرخ برابری از ژانویه ۱۹۹۸ و بحران مالی آسیا محسوب می‌شود.
CNA گزارش داد، در سال جاری میلادی، با عملکرد ضعیف صادرات مالزی و افزایش نرخ بهره آمریکا، ارزش رینگیت بیش از چهار درصد کاهش یافته است.
دلار سنگاپور امروز (سه‌شنبه) با نرخ برابری ۳.۵۶۸ رینگیت مالزی مبادله می‌شد.
داتوک عبدالرشید غفور رئیس کل بانک مرکزی مالزی امروز گفت که عملکرد پول ملی این کشور تحت تأثیر «عوامل خارجی» همچون بالارفتن نرخ بهره در آمریکا، نگرانی‌های ژئوپلیتیک و چشم اندازهای اقتصادی چین افت کرده است.
وی در بیانیه‌ای اظهار داشت: سطح فعلی ارزش رینگیت چشم اندازهای مثبت اقتصاد مالزی برای آینده را منعکس نمی‌کند.
رییس کل بانک مرکزی مالزی افزود: رشد مورد انتظار برای تجارت جهانی و صادرات مالزی باید در سال جاری میلادی تاثیر مثبتی بر این ارز بگذارد.
امیر حمزه ازیزان وزیر دارایی دوم مالزی روز دوشنبه به خبرگزاری برناما گفت که انتظار دارد ارزش پول ملی این کشور برابر دلار آمریکا افزایش یابد، آن هم پس از اینکه مقامات آمریکا به متوقف کردن افزایش نرخ‌ بهره اشاره کردند.
وی افزود: در کنار همه این‌ها، تمام زحماتی که نخست وزیر و وزیر مالیه برای جذب سرمایه گذاری‌های مستقیم خارجی کشیده اند نیز در تقویت اقتصاد محلی نقش دارند. این اقدامات به طور حتم ارزش رینگیت را افزایش می‌دهند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]