توقیف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک در تهران!
توقیف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک در تهران!

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از کشف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک از بار ضایعات آهن یک کامیون در تهران خبر داد و گفت: در این رابطه یک سوداگر مرگ دستگیر شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ حسین باباپور روز پنجشنبه در تشریح جزییات این خبر افزود: با اقدامات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی مبنی بر شناسایی فعالیت مجرمانه حمل مواد مخدر توسط یکی از قاچاقچیان سابقه دار در پوشش بار ضایعات آهن، موضوع تحت پیگیری و بررسی ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب قرار گرفت.
به گفته وی، در ادامه مشخص شد متهم با استفاده از یک دستگاه کامیون مقادیر قابل توجهی تریاک را در پوشش ضایعات آهن بارگیری و پس از مخفی و جاساز کردن آن، قصد دارد این محموله قاچاق را به تهران منتقل کرده و به شکل خرده فروشی توزیع کند.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ افزود: با تجمیع اطلاعات به دست آمده پرونده به نظر مرجع قضایی رسید و دستور دستگیری راننده و توقیف خودرو صادر شد که متعاقبا شب گذشته یک گروه از ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب با هماهنگی‌های لازم اقدام به رصد و پایش کامیون‌ها و محل‌های تردد احتمالی متهم کردند.
سرهنگ باباپور ادامه داد: پس از چندین ساعت پایش دقیق و گشت‌زنی هدفمند در محورهای مواصلاتی تهران سرانجام کامیون مذکور در یکی از محورها مشاهده و بلافاصله توقیف و راننده آن دستگیر شد که در بازرسی از محموله خودرو ۳۰۰ کیلو تریاک که در لابلای بار ضایعات آهن به صورت ماهرانه‌ای جاسازی شده بود کشف شد.
این مقام انتظامی عنوان کرد: متهم پس از اعتراف به جرم خود برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل داده شد.
سرهنگ باباپور به سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر هشدار داد که ماموران پلیس در کلیه مسیرهای مواصلاتی، بیراهه و تمامی میادین و مراکز سطح شهر به صورت شبانه روزی حضور دارند و این محورها را به طور مداوم و مستمر تحت پوشش اطلاعاتی قرار می‌دهند و هر محموله‌ای از این مسیرها وارد تهران شود تحت نظر قرار گرفته، کشف و متهمان آن نیز دستگیر خواهند شد.
کشف ۸۵ هزار قلم نوشت افزار قاچاق در جنوب تهران
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ نیز در خبری از کشف بیش از ۸۵ هزار قلم نوشت افزار قاچاق خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش کالاها کشف شده را بیش از ۱۵ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
سرهنگ مهدی افشاری در تشریح پرونده این کشف، گفت: با انجام اقدامات فنی و پلیسی، ماموران این پلیس موفق به کشف یک انبار قاچاق کالا در محدوده خیابان شهید رجایی شدند.
این مقام انتظامی عنوان داشت: با تحقیقات و بررسی های بعدی مشخص شد مقادیر قابل توجهی کالای خارجی قاچاق توسط رانندگان خودروهای شوتی از جنوب کشور به این مکان منتقل و قاچاقچیان قصد دارند این اموال را در بازار توزیع کنند.
وی افزود: با هماهنگی از سوی مرجع قضایی، پلیس به محل مذکور اعزام و در بازرسی از محل مقادیر انبوهی نوشت افزار خارجی قاچاق و فاقد اسناد گمرکی مطابق با قانون کشف و ضبط و در این خصوص یک قاچاقچی نیز دستگیر شد.
سرهنگ افشاری تصریح کرد: در این بازرسی ۱۸ هزار عدد ماژیک، ۱۱ هزار و ۵۲۰ خودکار و بیش از ۵۰ هزار انواع نوشت افزار دیگر کشف شد که کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ارزش اموال مکشوفه را بیش از یک و نیم میلیارد تومان اعلام کرده اند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت در پایان با اشاره به این که کالای قاچاق به وضعیت اقتصادی بازار کشور لطمه وارد می کند و باید به شدت با این مساله برخورد شود، از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق و یا احتکار کالا با پلیس در میان بگذارند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]