هشدار / عرضه مکمل‌های ورزشی فقط در داروخانه‌ها!
هشدار / عرضه مکمل‌های ورزشی فقط در داروخانه‌ها!

سرپرست اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: مکمل های ورزشی فقط باید در داروخانه ها عرضه شود و فروش آنها در فروشگاه‌های ورزشی و عطاری‌ها، مجاز نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علیرضا رستمی افزود: برای عرضه هر دسته از فرآورده‌های سلامت فضای مشخصی تعیین شده و مجوز دارد که در ارتباط با داروهای گیاهی و مکمل‌ها و همچنین داروهای سنتی و شیمیایی باید در داروخانه‌ها به فروش برسد.
وی ادامه داد: برخی فضاها مثل عطاری‌ها مبادرت به فروش داروهای گیاهی و شیمیایی می‌کنند از نظر وزارت بهداشت تخلف است و نباید در این فضاها به فروش برسد.
رستمی اظهار داشت: نظارت بر مراکز عرضه فرآورده‌های سلامت بر عهده سازمان غذا و دارو است به ویژه اینکه در تمامی استان‌ها، معاونت‌های غذا و دارو این بازرسی‌ها را انجام می‌دهند و این مراکز شامل عطاری‌ها نیز هست ولی متأسفانه مراکزی هستند که اقدام به عرضه برخی فرآورده‌ها مثل مکمل‌های ورزشی می‌کنند که به هیچ عنوان مجاز نیستند و مکمل‌های ورزشی فقط باید در داروخانه‌ها توزیع شوند و توزیع آنها از فروشگاه‌های ورزشی و عطاری‌ها غیر مجاز است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]