شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۲
گروه : طلا و ارز
پ
  • شناسه : 603
  • 09 جولای 2023 - 14:20
  • 12 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :

دنده معکوس قیمت دلار و سکه

دنده معکوس قیمت دلار و سکه
دنده معکوس قیمت دلار و سکه

اکوایران: قیمت سکه امامی در بازار امروز با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی برروی ۲۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان قرار گرفت.

به گزارش اکوایران، امروز اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی دیروز و دیشب در حول و حوش  ۳۰۰ تومان پایین‌ آمد و به مرز مقاومتی ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان برگشت. این مرز برای قیمت دلار از اهمیت زیادی برخوردار بود، بنابراین عده‌ای می‌گفتند امروز روز آزمون برای قیمت دلار است. 

شکست قیمت دلار در مرز مقاومت 

آن طور که برخی از سایت ها مدعی شدند قیمت دلار در شروع معاملات نقدی امروز تقریبا ۸۰ تومان  نوسان صعودی را ثبت کرد اما در ادامه معاملات به سمت مرز ۵۰ هزار تومان  برگشت. این قیمت در مقایسه با عصر پنجشنبه گذشته بیش از ۵۰۰ تومان کاهش را نشان می دهد . 

عده ای می گفتند قیمت دلار به واسطه نشست شورای امنیت سازمان ملل به صورت هیجانی وارد کانال ۵۰ هزار تومان شد و بعد از صدور بیانیه احتمالا دوباره به مرز ۴۹ هزار تومان برگردد. 

ظهر امروز عده ای از معامله گران می گفتند  اگر  کانال ۵۰ هزار تومان از دست برود  در مرحله بعدی مرز حمایتی مهم محدوده ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان تا محدوده ۴۹ هزارو ۸۰۰ تومان می باشد. 

علت نزولی شدن قیمت دلار 

یکی از دلایل نوسان نزولی در تهران ناشی از عقبگرد اسکناس آمریکایی در هرات بود. قیمت دلار در هرات عصر پنجشنبه در محدوده ۵۰ هزار و ۵۵۰ تومان قرار داشت اما در بازار امروز  تقریبا ۳۰۰ تومان پایین آمد و بر روی ۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان قرار گرفت. 

از سوی دیگر نرخ حواله درهم که در عصر دو روز قبل به یک قدمی کانال ۱۴ هزار تومان رسیده بود امروز از این محدوده فاصله گرفت و با کاهش تقریبا ۱۰۰ تومانی در حدود۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان به فروش رسید. 

عقبگرد قیمت دلار در بازار امروز در حالی اتفاق افتاد که برخی از معامله گران دیشب تصور می کردند که اخبار سیاسی منتشر شده کفه ترازوی افزایشی ها را سنگین می کند. 

قیمت دلار و یورو در مرکز مبادله 

 قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا با همان نرخ قبل به ثبت رسیده و با نوسان همراه نبوده است.قیمت دلار امروز ، ‌‌‌‌‌‌شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران در سطح ۴۱ هزار و ۲۵۹ تومان قرار گرفته است.

همچنین قیمت یورو که طی روزها اخیر بین کانال‌ها ۴۴ و ۴۵ هزار تومانی در نوسان بوده، امروز با افزایش قابل توجه ۳۸۵ تومانی در کانال ۴۵ هزار تومانی و در سطح ۴۵ هزار و ۲۲۷ تومان قرار گرفته است.قیمت درهم امارات نیز در سطح ۱۱ هزار و ۲۳۴ تومان اعلام شده است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۷ هزار و ۵۰۹ تومان، ۴۱ هزار و ۱۱۶ تومان و ۱۰ هزار و ۲۱۳ تومان درج شده است.

همچنین قیمت هر گرم  طلا ۱۸ عیار  امروز ۱۷ تیر ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلا در سطح ۲ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان قرار دارد.

قیمت ارز توافقی

قیمت انواع ارز در سایت کانون صرافان امروز پس از مدت‌ها با نوسان‌های محسوسی مواجه شده است. قیمت دلار امروز ‌ ‌شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲ به صورت توافقی در سایت کانون صرافان ایرانیان (تا ظهر امروز) بطور میانگین ۴۱ هزار و ۴۲۳ تومان اعلام شده که نسبت به روز گذشته ۱۴۲ تومان افزایش داشته است.

در همین سایت قیمت یورو توافقی نیز به کانال ۴۵ هزار تومانی قرار گرفته و با افزایش چشمگیر ۲۷۶ تومانی نسبت به روز گذشته، رقم میانگین ۴۵ هزار و ۱۷۳ تومان برای آن درج شده است. قیمت درهم امارات به صورت توافقی بطور میانگین  معادل ۱۳ هزار و ۴۰۹ تومان اعلام شده است.

نزول همزمان قیمت طلا و سکه 

قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار امروز ۱۶ هزارو ۹۰۰ تومان تومان افت کرد و برروی ۲میلیون و۳۶۶هزار و ۸۰۰ تومان قرار گرفت. قیمت سکه امامی هم در بازار امروز با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی برروی ۲۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان قرار گرفت. 

فقط سکه بازان ضرر کردند/ بازار پرخبر ولی کم نوسان شهریور 23 سپتامبر 2023

فقط سکه بازان ضرر کردند/ بازار پرخبر ولی کم نوسان شهریور

اکوایران: بازار ارز و طلا یک شهریور پرخبر اما کم نوسان را سپری کرده است و در این میان تنها معامله گران سکه امامی به دلیل کاهش حباب سکه زیان کردند.

سکه بازان به دنبال سوخت جدید 23 سپتامبر 2023

سکه بازان به دنبال سوخت جدید

اکوایران:بررسی ها حکایت از آن دارد که قیمت سکه امامی در معاملات پشت خطی پنجشنبه و جمعه نوسان محدودی را ثبت کرده است. برخی از فعالان بازار می گفتند به نظر می رسد معامله گران سکه در انتظار تعیین تکلیف نرخ دلار در ابتدای مهر ماه هستند.

دو سطح مهم در تحلیل میان‌مدت قیمت دلار 23 سپتامبر 2023

دو سطح مهم در تحلیل میان‌مدت قیمت دلار

از نظر تحلیل‌گران میان‌مدت دو عدد در تعیین روند قیمتی دلار مهم است. قیمت دلار هرات از بالا با محدوده مقاومتی ۵۰ هزار تا ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان روبرو است. در مقابل سطح حمایتی ۴۸ هزار و ۸۰۰ تا ۹۰۰ تومان به سد کاهش تبدیل شده است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد ژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.