رشد قابل توجه ارزش بازار کریپتو با تخت گاز بیت‌کوین و اتریوم
رشد قابل توجه ارزش بازار کریپتو با تخت گاز بیت‌کوین و اتریوم

اکوایران: قیمت‌های بیت‌کوین و اتریوم در حال حاضر در بالاترین سطوح خود در حدود دو سال اخیر قرار دارند و همین امر باعث افزایش ارزش کلی بازار کریپتو شده است.

به گزارش اکوایران،‌ برای نخستین‌بار در حدود دو سال گذشته، مجموع ارزش بازار کریپتو به حدود دو تریلیون دلار افزایش پیدا کرده است.

براساس گزارش بلومبرگ، این اتفاق پس از روند صعودی بازار کریپتو به دنبال رشد چشمگیر قیمت بیت‌کوین اتفاق افتاده است. رشد قابل توجه قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال به صندوق‌های قابل معامله این این رمزارز محبوب مربوط می‌شود که باعث شده‌ سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو با روند آسان‌تری انجام شود.

آمارها نشان می‌دهد بیت‌کوین که ۵۲ درصد از کل ارزش بازار کریپتو را تشکیل می‌دهد، در روز سه‌شنبه (۸ اسفند) با رشد ۵/۱ درصدی به قیمت ۵۷ هزار و ۳۹۱ دلار رسید و پس از آن با کاهش قیمت روبه‌رو شد. بیت‌کوین طی سه روز توانسته ۱۲ درصد رشد قیمت را تجربه کند و با بالاترین سطح قیمتی خود از دسامبر ۲۰۲۱ معامله می‌شود.

قیمت بیت‌کوین از آغاز سال ۲۰۲۴ با رشد ۳۲ درصدی همراه بوده و روند صعودی این ارز دیجیتال که از سال ۲۰۲۳ آغاز شده، همچنان ادامه دارد. این رشد قیمت باعث شده اشتیاق سرمایه‌گذاران برای سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم و دوج‌کوین نیز افزایش پیدا کند. در این میان، اتریوم نیز به رشد چشمگیر قیمت خود ادامه می‌دهد و هم‌اکنون در بالاترین سطح قیمتی خود در حدود دو سال اخیر معامله می‌شود.

از زمان آغاز به کار صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین در ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) ۶/۱ میلیارد دلار سرمایه خالص به این صندوق‌ها وارد شده است که نشان‌دهنده علاقه قابل توجه سرمایه‌گذاران به بازار کریپتو است.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز سه‌شنبه (۸ اسفند) از ۵۴ هزار و ۴۶۴ دلار تا ۵۷ هزار و ۳۹۱ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۱ شب به وقت ایران، ۵۴ هزار و ۷۵ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۳ هزار و ۵۰۰ دلار بیشتر شده است. ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۱/۲۵ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۳ هزار و ۱۶۵ دلار تا ۳ هزار و ۲۸۵ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۱ شب به وقت ایران، حدود ۳ هزار و ۲۳۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن ۱۰۰ دلار بیشتر شده است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲/۰۸ میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به یک هفته گذشته حدود ۱۱ درصد افزایش یافته است.

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]