واردات خودروهای سنگین از طریق منطقه آزاد اروند عملیاتی شد
واردات خودروهای سنگین از طریق منطقه آزاد اروند عملیاتی شد

آبادان- زارعی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: واردات خودروهای سنگین «کامیون، کشنده، ون، مینی‌بوس و اتوبوس» از طریق منطقه آزاد اروند عملیاتی شد.

علی زارعی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: واردات انواع خودروی کامیون، کشنده، ون، مینی‌بوس و اتوبوس تا ۵ سال کارکرد(نو و مستعمل) با پلاک منطقه آزاد اروند از طریق گمرک این منطقه عملیاتی شد.
وی با اشاره به اینکه متقاضیان و واردکنندگان می‌توانند با استفاده از مشوق‌های منحصر به فردی که تنها در اختیار منطقه آزاد اروند است، نسبت به واردات خودروی مورد نیاز اقدام کنند، گفت: منطقه آزاد اروند، نخستین منطقه‌ای است که موفق به عملیاتی کردن این مصوبه شده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به این موضوع که مجوزهای لازم از «راهور» اخذ شده و از این تاریخ هیچ محدودیتی برای پلاک کردن این قبیل خودروها وجود ندارد، توضیح داد: با توجه به اینکه استان خوزستان در حیطه عمران یکی از استان‌های فعال و عملیاتی می‌باشد، ورود این قبیل خودروهای کشنده می‌تواند در تسهیل و تسریع پروژه‌های زیرساختی و نوسازی ناوگان، مؤثر باشد.
زارعی افزود: از این تاریخ، همه اشخاص حقیقی، حقوقی، دستگاه‌های دولتی، نیمه دولتی و خصوصی می‌توانند با طی مراحل قانونی و ثبت آماری، اقدام به واردات خودروی مورد نظر کنند.
وی خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند با استفاده از مشوق‌های کم‌نظیر و منحصر به منطقه آزاد اروند، نسبت به نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و بین‌ شهری اقدام کنند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]