کاهش قیمت جهانی نفت با تخفیف نفتی عربستان
کاهش قیمت جهانی نفت با تخفیف نفتی عربستان

اکوایران: به دنبال اقدام عربستان سعودی در کاهش قیمت نفت برای مشتریانِ تمام مناطق از جمله آسیا، قیمت جهانی نفت نیز با کاهش همراه شده است.

به گزارش اکوایران، در بحبوحه تداوم کاهش تقاضا در بازار نفت،‌ عربستان سعودی برای ماه فوریه، قیمت نفت خود برای مشتریانش در تمام مناطق از جمله بازارهای اصلی آسیا را کاهش خواهد داد.

به نوشته بلومبرگ، مصرف نفت به‌طور معمول در فوریه و مارس کاهش می‌یابد و علت این اتفاق به پالایشگاه‌ها برمی‌گردد که در این دوره زمانی، فعالیت برخی تأسیسات خود را در جهت نگهداری‌های دوره‌ای، متوقف می‌کنند. در همین زمان، عرضه قابل توجه نفت به بازارهای جهانی بویژه از سوی آمریکا،‌ احتمال مازاد تولید را افزایش می‌دهد؛ موضوعی که گروه اوپک پلاس به رهبری عربستان سعودی و روسیه را به تمدید کاهش تولید در سال جاری میلادی مجبور کرده است.

شرکت آرامکو قیمت نفت خود موسوم به «عرب لایت» را بین ۱/۵ تا ۲ دلار به ازای هر بشکه، برای مشتریان آسیایی کاهش داده است. این کاهش، بیشتر از تخمین بلومبرگ است که پیش‌بینی کرده بود قیمت نفت عربستان ۱/۲۵ دلار به ازای هر بشکه کاهش خواهد یافت. آرامکو همچنین تمام قیمت‌ها را برای تحویل ماه فوریه به اروپای شمال غربی، مدیترانه و آمریکای شمالی کاهش داده است.

کاهش قیمت جهانی نفت

به دنبال تصمیم عربستان برای کاهش قیمت نفت خود برای تمام مناطق، قیمت شاخص‌های جهانی نفت نیز با کاهش همراه شد؛‌ اتفاقی که ضمن تأکید بر وخیم‌تر شدن چشم‌انداز جهانی، نشانه‌ای از کاهش سطح نگرانی از تنش‌های دریای سرخ و اختلال در عرضه نفت لیبی است.

طبق گزارش‎ها، شاخص جهانی نفت برنت پس از افزایش ۲/۲ درصدی در هفته گذشته، به کمتر از ۷۸ دلار به ازای هر بشکه کاهش پیدا کرده‌ است.

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]