در حال تکمیل مسیر ریلی نجف به کربلا هستیم
در حال تکمیل مسیر ریلی نجف به کربلا هستیم

وزارت حمل و نقل عراق اعلام کرد که در راستای خدمات‌رسانی به زائران، مسیر ریلی «یا حسین» که از بغداد شروع و با عبور از استان‌های نجف اشرف و بابل به کربلای معلی می‌رسد، در دست تکمیل است.

به گزارش بازار، وزارت حمل و نقل عراق امروز دوشنبه اعلام کرد که به منظور تکمیل پروژه خط راه آهن (طریق یا حسین) که از ایستگاه راه آهن بغداد آغاز می شود و با عبور از استان های بابل و نجف به کربلای معلی می رسد.

میثم الصافی، مدیر دفتر رسانه‌ای وزارت حمل و نقل عراق در گفت‌وگو با روزنامه دولتی الصباح این کشور گفت که وزارتخانه متبوع وی بازسازی و راه اندازی خطوط شبکه ریلی در تمامی استان‌ها را در پیش گرفته است.

وی از جمله خطوط در حال نوسازی را خطوط استان‌های بغداد، دیالی، کرکوک، سلیمانیه، اربیل، علاوه بر خط بدره، جصان، ، کوت، حله، کربلا و نجف خواند و گفت: در عین حال پروژه خط راه آهن (طریق یا حسین) که از ایستگاه بین المللی بغداد به سمت شهر کربلای معلی است و از طریق خط حله – کربلا – نجف می‌گذرد، یکی از مهم ترین پروژه های حیاتی در راستای خدمات رسانی به میلیون‌ها زائر از بغداد و سایر استان‌هاست.

این مسئول حمل و نقل عراق گفت که طرح تکمیل مسیر ریلی یا حسین به همکاری کامل همه طرف‌های ذیربط و تامین بودجه مالی لازم و ارائه تسهیلات اداری نیاز دارد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]