به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان به دنبال عملیات نظامی ماه گذشته میلادی این کشور در قره‌باغ که به خروج ارامنه انجامید، پرچم کشورش را امروز (یکشنبه) در این منطقه برافراشت. به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر ریاست جمهوری آذربایجان ظهر امروز اعلام کرد که علی‌اف پرچم این کشور […]

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان به دنبال عملیات نظامی ماه گذشته میلادی این کشور در قره‌باغ که به خروج ارامنه انجامید، پرچم کشورش را امروز (یکشنبه) در این منطقه برافراشت.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر ریاست جمهوری آذربایجان ظهر امروز اعلام کرد که علی‌اف پرچم این کشور را در شهر خان‌کندی مرکز منطقه قره باغ کوهستانی برافراشت.

منطقه قره باغ و شهر خان‌کندی که جامعه جهانی آن را تحت حاکمیت جمهوری آذربایجان به رسمیت می‌شناسد، به مدت سه دهه در تصرف جمهوری خودخوانده آرتساخ بود و ارامنه آن را استپاناکرت می‌نامیدند.

رئیس جمهوری آذربایجان همچنین پرچم این کشور را در کنار مخزن سد سارسنگ و همچنین شهر آغ‌دره بالا برد.

علی‌اف پرچم جمهوری آذربایجان را در قره‌باغ برافراشت

نیروهای جمهوری آذربایجان در ماه سپتامبر عملیات نظامی را در منطقه علیه دولت خودخوانده آرتساخ انجام داده که پس از این عملیات بر اساس توافق با روسیه، این تشکیلات سلاح‌های خود را تحویل دادند.

پس از آن ساکنان ارامنه که به مدت ۳۰ سال در آنجا زندگی می‌کردند، حاضر به زندگی تحت حاکمیت جمهوری آذربایجان نشدند درحالکیه باکو تضمین داده بود با ارامنه ساکن این منطقه همانند شهروندان خود رفتار می‌کند.

۱۲۰ هزار نفر ارمنی در این منطقه ساکن بودند که اکثر آن‌ها طی کمتر از ۱۰ روز پس از عملیات جمهوری آذربایجان، قره باغ را به سمت ارمنستان ترک کردند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]