پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲
پ
 • شناسه : 43235
 • 18 نوامبر 2023 - 16:12
 • 18 بازدید
 • ۰ دیدگاه
 • ارسال توسط :

وضعیت پتروشیمی‌های کشور از زبان وزیر نفت/ تولید نفت افزایش می‌یابد؟

وضعیت پتروشیمی‌های کشور از زبان وزیر نفت/ تولید نفت افزایش می‌یابد؟
وضعیت پتروشیمی‌های کشور از زبان وزیر نفت/ تولید نفت افزایش می‌یابد؟

اکوایران: وزیر نفت با بیان اینکه دولت سیزدهم افزایش تولید نفت را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: ابتدای دولت تولید نفت ما ۲۲۰۰ بشکه نفت بود اما با روحیه جهادی و تلاش شبانه روزی آن را به ۳۳۰۰ بشکه افزایش داده‌ و تا پایان سال این آمار به ۳۶۰۰ بشکه خواهد رسید.

به گزارش اکوایران، جواد اوجی – وزیر نفت – در شب چهارم نمایشگاه «روایت پیشرفت» که در قم برپا شده است، گفت: در حال حاضر ایران با ظرفیت ۳۳۰ میلیارد بشکه نفت رتبه اول ذخایر نفتی در جهان را به خود اختصاص داده است. او ادامه داد: امروز در هیچ بخشی از صنعت کشور مستشار خارجی وجود ندارد و همه مهندسین ما داخلی هستند، حتی در حوزه تجهیزات و دستگاه‌ها نیز حدود ۸۰ درصد آن‌ها در داخل کشور تولید می‌شوند. 

به گفته اوجی، قبل از انقلاب یک پتروشیمی و یک پالایشگاه گاز در کشور وجود داشته اما هم‌اکنون حدود ۶۵ مجتمع پتروشیمی و ۲۳ پالایشگاه گاز در کشور مشغول به فعالیت است. 

اوجی در این رابطه گفت: به برکت انقلاب اسلامی تا به امروز ۹۸ درصد شهرهای ایران و بیش از ۸۴ درصد روستاهای ایران گازرسانی شده‌، طی این دو سال حدود ۵۳۰۰ روستا به گاز مجهز شده‌اند. 

به گفته وزیر نفت، در دولت یازدهم و دوازدهم، وزارت نفت مجموعاً ۲۰۰۰ میلیارد تومان را به مسئولیت‌های اجتماعی اختصاص داده بود. اما در دولت سیزدهم، این میزان به ۲۱ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. جواد اوجی در نمایشگاه “روایت پیشرفت” اظهار کرد که ایران با ظرفیت ۳۳۰ میلیارد بشکه نفت، رتبه اول ذخایر نفتی جهان را دارد. او همچنین افزود که در صنعت نفت ایران، مستشاران خارجی وجود ندارند و بیشتر تجهیزات محلی تولید می‌شوند.

وزیر نفت افزود که تاکنون ۹۸ درصد شهرها و بیش از ۸۴ درصد روستاها به گازرسانی شده‌اند و در دولت سیزدهم، پروژه‌های جدیدی در این زمینه آغاز یا به اتمام رسیده است. اوجی به برخی از دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه‌های تولید گاز و نفت، صادرات پتروشیمی، تولید میعانات گازی، و فعالیت‌های فراملی صنعت نفت اشاره کرد. همچنین تأکید کرد که دولت سیزدهم در تولید نفت و گاز به افزایش می‌پردازد و در تولید گاز روزانه نیز موفقیت‌های زیادی داشته است. او همچنین بر توجه به دانش‌بنیان‌ها و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در حوزه صنعت نفت تاکید کرد.

در پایان، وزیر نفت اظهار کرد که دولت سیزدهم به توسعه مسئولیت‌های اجتماعی اهمیت می‌دهد و مبلغ ۲۱ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های اجتماعی اختصاص یافته و در دو سال اخیر، پروژه‌های مختلف در این زمینه را آغاز یا به اتمام رسانده است.

واکنش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛ آلودگی ارتباطی به بنزین ندارد 29 نوامبر 2023

واکنش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛ آلودگی ارتباطی به بنزین ندارد

اکوایران: به گفته مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اکنون بنزین در تهران با استاندارد اروپا توزیع می‌شود و اکتان آن هم مناسب است و اشکالی ندارد، ایراد در تعداد خودروها، کیفیت و خودروهای تک‌سرنشین است.

زمان صدور کارت سوخت به ۱۰ روز کاهش پیدا کرد 29 نوامبر 2023

زمان صدور کارت سوخت به ۱۰ روز کاهش پیدا کرد

اکوایران: تفاهم‌نامه راه‌اندازی سامانه برخط ثبت درخواست صدور کارت هوشمند سوخت بین شرکت پژوهش و توسعه ناجی و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی امضا شد.

کاهش قیمت بنزین در آمریکا طی ۶۰ روز متوالی 28 نوامبر 2023

کاهش قیمت بنزین در آمریکا طی ۶۰ روز متوالی

اکوایران: گزارش‌ها حاکی از آن است که روند کاهشی قیمت بنزین در آمریکا ادامه دارد و قیمت بنزین در دو ماه گذشته، نزولی بوده است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.