متقاضیان خودرو بخوانند؛ عرضه این خودرو از سال آینده
متقاضیان خودرو بخوانند؛ عرضه این خودرو از سال آینده

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه یک خودروی اقتصادی در سال آینده خبر داد و گفت: در تلاش هستیم یک مدل استاندارد، اما با آپشن‌های قابل قبول تولید کنیم که در سال آینده توسط خودروسازان عرضه خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرنگاران جوان، عباس علی آبادی در جمع خبرنگاران گفت: برقی سازی خودرو به لحاظ راندمان کیفیت بهتری دارد و برای محیط زیست هم موثرتر است و به طور کلی اراده کشور به سمت داخلی سازی تجهیزات صنعت برقی سازی خودروها است.
او گفت: هر خودرو برقی سهم قابل توجهی از آلودگی هوا و سوخت بنزین را کاهش می‌دهد. ما به طور کلی مشکلی برای زیر ساخت تجهیزات خودروهای برقی در کشور نداریم.
وزیر صمت گفت: زیر ساخت کلان برای خودروهای برقی در کشور فراهم است و مسیر تهران مشهد، تهران اصفهان و تهران تبریز هم ایجاد ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی در حال انجام است.
علی آبادی از عرضه یک خودروی اقتصادی در سال آینده خبر داد و گفت: در تلاش هستیم یک مدل استاندارد، اما با آپشن‌های قابل قبول تولید کنیم که در سال آینده توسط خودروسازان عرضه خواهد شد.
علی آبادی افزود: خصوصی سازی خودروسازها توسط وزارت اقتصاد است و ما هم در راستای سیاست‌های اصل ۴۴ همراهی می‌کنیم منتهی این موضوع باید به نفع مردم باشد تا ضرر نکنند؛ همچنین واگذاری خودروسازان براساس مزایده انجام می‌شود.
وزیر صمت در پاسخ به این سوال که خودرو در سال آینده گران می‌شود یا خیر؟ گفت: من خبر ندارم که خودرو گران می‌شود یا نه، ولی سعی می‌کنیم با افزایش تولید قیمت‌ها کاهش یابد.
وزیر صمت ادامه داد: از شرکت‌های دانش بنیان دعوت می‌کنیم به این حرکت بپیوندند و ظرفیت خود را بسیج کنند. چون در امر برقی سازی منافع زیادی برای مردم تعریف شده است، هر ماشین برقی سهم زیادی از آلودگی را می‌کاهد و از مصرف سوخت جلوگیری می‌کند، سوختی که در جهان قیمت بالایی دارد، اما ما در اقتصاد داخلی به گونه‌ای دیگر آن را تعریف کرده‌ایم.
او افزود: بیش از ۹۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه داریم و بخش زیادی از سال را در خارج از ساعات پیک سپری می‌کنیم.
وزیر صمت همچنین از ایجاد زیرساخت‌های شارژ کند و سریع در نقاط مختلف کشور خبر داد و درباره واردات خودرو توسط جانبازان نیز گفت: همه ضوابط و قوانین مربوط به واردات خودرو توسط جانبازان انجام شده و در مسیر انجام است

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]