«شاهینG» وارد کانال ۷۰۰ میلیونی‌ شد + جدول
«شاهینG» وارد کانال ۷۰۰ میلیونی‌ شد + جدول

اکوایران: بررسی بازار خودروهای داخلی نشان می‌دهد امروز محصولات ایران خودرو و سایپا با رشد قابل توجه در بازار قیمت گذاری شدند و رشد قیمت در بازار موجب شد تا «شاهینG» وارد کانال ۷۰۰ میلیونی‌ها شود.

به گزارش اکوایران؛ استارت رشد قیمت خودروهای داخلی از روز گذشته زده شد و بررسی بازار نشان می‌دهد امروز بیشتر محصولات ایران خودرو و سایپا با افزایش در بازار  قیمت‌گذاری شدند و برخی از خودروها هم تغییر قیمت نداشتند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد اعلام قیمت کارخانه‌ای تمام محصولات سایپا ویژه اسفندماه ۱۴۰۲ از سوی این شرکت یکی از دلایلی است که موجب شد تا شاهد رشد قیمت خودورهای داخلی در بازار امروز باشیم. به گفته فعالان بازار خودرو قیمت‌های جدید شرکت سایپا رشد قابل توجه داشته و با این شرایط افزایشی شدن قیمت خودروهای داخلی در بازار کاملا طبیعی است.

 در کنار اعلام قیمت‌های جدید که تاثیر مستقیم بر بازار خودرو‌های داخلی داشته است، امروز دلار هم روند افزایشی داشت که این عامل هم می‌تواند بر قیمت داخلی‌ها اثرگذار باشد.

بررسی بازار نشان می‌دهد امروز در میان محصولات ایران خودرو و سایپا «شاهین» در بازار با یک رشد قابل توجه وارد کانال ۷۰۰ میلیونی‌ها شد و خانواده کوییک که روز گذشته وارد کانال ۴۰۰ میلیونی‌ها شده بودند به روند افزایشی خود ادامه دادند، بطوریکه «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار افرایشی ۲۲ میلیونی را تجربه کرد. در میان ایران خودرویی‌ها هم امروز «هایماS8» در بازار رشد ۲۰ میلیونی داشت.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو قیمت خودروهای «پژو۲۰۷ دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2 »، «پژو ۲۰۶ دنده‌ای»، «دنا پلاس ۶ دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار و نسبت آخرین روز گذشته «پژو ۲۰۶ دنده‌ای» ۵۸۰ میلیون تومان  قیمت‌گذاری شد و رشد ۵ میلیونی داشت. اما «هایما S8» در بازار یک میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان قیمت خورد و رشدی ۲۰ میلیونی را تجربه کرد و با این شرایط قیمت این خودرو در دو روز گذشته ۵۰ میلیون گرانتر شد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها «تارا اتوماتV2» هم۹۱۰ میلیون قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز خانواده دنا با رشد در بازار قیمت‌گذاری شدند، با این شرایط «دنا پلاس ۶ دنده توربو» ۸۷۵ میلیون تومان قیمت خورد و رشدی ۲ میلیون تومانی داشت و «دنا پلاس توربو اتومات» هم با افزایش ۱۵ میلیونی در بازار ۹۶۰ میلیون قیمت‌‌گذاری شد. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز «پژو ۲۰۷ دنده‌ای» هم در بازار ۷۴۹ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد تغییر قیمت نداشت.

قیمت محصولات سایپا 

در میان محصولات سایپا قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس ارزیابی قیمت‌ها، «شاهینG» در بازار ۷۱۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد ۲۲ میلیون تومانی داشت. خانواده کوییک هم امروز رشد قیمت داشتند و با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار ۴۲۲ میلیون تومان قیمت خورد و رشد ۲۲ میلیونی داشت «کوییک دنده‌ایS» هم با افزایش ۷ میلیون در بازار ۴۱۲ میلیون تومانی شد. اما خانواده تیبا امروز تغییر قیمت نداشتند و با این شرایط «تیبا صندوق‌دار» امروز ۳۸۲ میلیون تومان قیمت خورد و «تیبا هاچ بک EX» هم ۳۹۲ میلیون تومانی شد. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز با رشد ۵ میلیونی ۴۱۵ میلیون تومان قیمت‌‌گذاری شد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]