درخواست بذرپاش از شرکت‌های هواپیمایی: هر کدام که امکان دارند هواپیما وارد کنند
درخواست بذرپاش از شرکت‌های هواپیمایی: هر کدام که امکان دارند هواپیما وارد کنند

اکوایران: وزیر راه و شهرسازی با دعوت از شرکت‌های هواپیمایی برای واردات گسترده هواپیما، گفت: برای واردات هواپیما از منابع وزارت راه و تهاتر استفاده خواهیم کرد.

به گزارش اکوایران، مهرداد بذرپاش – وزیر راه و شهرسازی – در آیین بهره‌برداری از ۸ پروژه فرودگاه مهرآباد با بیان اینکه صنعت هوانوردی مسافری یعنی قیمت، فناوری، قروش، خرید، کنترل موجودی و… اظهار کرد: وقتی درباره صنعت هوایی حرف می‌زنیم این نیست که بگوییم هواپیما آوردیم یا می‌آوردیم.

او با تاکید بر اینکه باید مدیریت صنعت را انجام دهیم که از مدیریت فنی خیلی بالاتر است، افزود: اگر نگاه ما به صنعت ناقص باشد یک جاهایی از صنعت می‌لنگد.

بذر پاش گفت: مردم به‌عنوان مشتریان اصلی این بخش لحظه‌ای درباره عملکرد مدیران قضاوت می‌کنند. تصویز ذهنی مردم جزیی از صنعت است که می‌تواند پیش برنده یا بازدارنده باشد.

وی یادآور شد: در استفاده از حمل‌ونقل هوایی چند گیر داریم که یکی از آنها تحریم‌هاست. با این وجود خدا را شکر اتفاقات خوبی طی سال‌های اخیر روی داده است. ما محکوم به توسعه ناوگان هستیم چرا که یکی از مشکلات امروز حمل‌ونقل هوایی ناترازی عرصه و تقاضاست.

 نمی‌توانیم به مردم بگوییم تحریم هستیم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نمی‌توانیم به مردم بگوییم تحریم هستیم و باید مشکلات را مدیریت کنیم، گفت: از تمام شرکت‌های هواپیمایی می‌خواهیم هر کدام که امکان دارند واردات هواپیما را انجام دهند.

او افزود:در این مسیر از منابع وزارت راه و شهرسازی و تهاتر استفاده می‌کنیم. حتی اگر لازم باشد برای این کار مجوز هم می‌گیریم. یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی توسعه ناوگان است و هر مجوزی که لازم باشد برای این کار صادر خواهد شد.

بذرپاش با تاکید بر این که نیاز صنعت حمل‌ونقل هوایی مسافری مشهود است، اضافه کرد: در حوزه توسعه ناوگان محدودیت اطلاع رسانی داریم تا واردات ضربه نخورد.

خبر مرتبط

ساخت هواپیمای ۷۲ نفره ایرانی؛ رویا یا واقعیت؟

اکوایران: به گفته معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت، قرار است طرح ساخت هواپیمای ۷۲ نفره مسافربری ایرانی، در یک همایش تخصصی معرفی شود.

این در حالی است که مهرماه، منوچهر منطقی – معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت – از طرح ساخت هواپیمای داخلی خبر داد و گفت: رئیس جمهور چندی پیش گفت «می‌خواهیم یک هواپیمای ۷۲ نفره طراحی کنیم. » برای تولید این هواپیمای ۷۲ نفره، برنامه جامعی طراحی شده که قرار است در کار مشترک با شرکت‌های دانش بنیان که همکاری‌های بین‌المللی دارند این طرح اجرا شود. 

بنابر اعلام منطقی، طرح ساخت این هواپیمای ۷۲ نفره مسافربری، با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهرسازی، شرکت‌های فرودگاهی و هواپیمایی که زیر نظر وزارت راه فعالیت می‌کنند، معاونت علمی و فناوری و وزارت دفاع که زیرساخت‌های صنعتی را داراست، تعریف شده که در یکی از همایش‌ها معرفی خواهد شد. 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]