ایران خودرو سه محصول خود را گران کرد + سند
ایران خودرو سه محصول خود را گران کرد + سند

اکو ایران : ایران خودرو در نامه ای به سازمان بورس از افزایش قیمت سه محصول خود خبر داد.

به گزارش اکو ایران، قیمت سه عضو خانواده هایما بین ۸۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

مدیرعامل ایران خودرو در نامه ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه صنعتی و معدنی سازمان بورس و اوراق بهادار خبر افزایش قیمت سه محصول خود را اعلام کرد.

آن طور که علیمردان عظیمی در نامه خود گفت قیمت هایما S7 در کارخانه حول و حوش ۹۲ میلیون تومان افزایش یافته است. بنابراین آبی های جاده مخصوص که پیش تر هر دستگاه هایما S7 را برای متقاضیان حدود ۸۷۵ میلیون تومان فاکتور می کرد از این به بعد هر دستگاه هایما S7 را با قیمتی نزدیک به ۹۶۷ میلیون تومان به مستریان واگذار می کند. قیمت کارخانه ای دیگر عضو خانواده هایما نیز حدود ۱۰۰ ملیون تومان افزایش یافت. خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص پیشتر هر دستگاه هایما S5 را با قیمتی حول و حوش ۸۵۰ میلیون تومان عرضه می کرد.

اما قیمت هایما S8 کمتر از دو عضو دیگر خانواده هایما رشد کرده است. این محصول که به تازگی به سبد محصولاتی ایران خودرو اضافه شده رشدی حدود ۸۵ میلیون تومان را به خود دیده است. هایما S8 پیش از این با قیمتی حدود یک میلیارد و ۷۰ میلیون تومان فاکتور می شد اما از این به بعد متقاضیان باید برای در اختیار گرفتن این عضو خانواده هایما حول و حوش یک میلیارد و ۱۵۵ میلیون تومان پرداخت کنند.    

مدیرعامل ایران خودرو در نامه خود به سازمان بورس طور مشخص دلیل افزایش قیمت محصولات مونتاژی خود را توضیح نداده است.

البته این قیمت های اعلامی مربوط به قیمت کارخانه ای هست و در نامه مدیرعامل ایران خودرو قیمت مصرف کننده مشخص نشده است. قیمت مصرف کننده علاوه بر قیمت کارخانه ای شامل هزینه هایی مانند شماره گذاری، عوارض و مالیات های متعلقه نیز می شود. 

برنامه ایران خودرو برای افزایش قیمت هایما X7 مشخص نیست. اما به نظر می رسد قیمت این عضو خانواده هایما به زودی افزایش پیدا کند.

افزایش قیمت خانواده هایما در کارخانه روی قیمت بازاری این خانواده خودرویی اثر منفی خواهد گذاشت و نمودار آنها را صعودی می کند.  

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]