رشد چشمگیر ارزش رمزارز ورلدکوین
رشد چشمگیر ارزش رمزارز ورلدکوین

اکوایران: رمزارز ورلدکوین توانسته طی تنها یک هفته بیش از ۱۴۰ درصد رشد قیمت داشته باشد.

به گزارش اکوایران، ارز دیجیتال ورلدکوین (Worldcoin) که توسط «سم آلتمن» – مدیرعامل شرکت اوپن اِی‌آی – راه‌اندازی شده است، طی هفته گذشته بیش از ۱۴۰ درصد رشد قیمت داشته است.

به نوشته کوین تلگراف، تعداد افرادی که به شکل روزانه از این ارز دیجیتال استفاده می‌کنند نیز از مرز یک میلیون نفر عبور کرده است. در واقع، تعداد کاربران اپلیکیشن کیف پولِ دیجیتال این رمزارز موسوم به «ورلد اپ» (World App) توانست در روز یکشنبه (۲۹ بهمن) از مرز یک میلیون کاربر عبور کند که یک افزایش چشمگیر از تنها ۱۰۰ هزار کاربر روزانه در نوامبر ۲۰۲۳ محسوب می‌شود. ورلدکوین در ازای اسکن کردن چشم مردم به آنها ارز دیجیتال می‌دهد.

افزایش اخیر قیمت ورلدکوین همزمان با چندین به‌روزرسانی جدید از سوی شرکت اوپن ای‌آی بوده است. این شرکت به تازگی از سیستم هوش مصنوعی جدید خود موسوم به «سُرا» رونمایی کرد که می‌تواند به کاربران اجازه دهد با نوشتن یک متن، یک ویدئوی واقعیت مجازی از متن خود دریافت کنند.

پیش‌تر نیز سم ‌آلتمن اعلام کرده بود که قصد دارد یک سرمایه ۷ تریلون دلاری را جمع‌آوری کند تا بتواند ساخت و توسعه ریزتراشه‌های این شرکت را پیش ببرد.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز دوشنبه (۳۰ بهمن) از ۵۱ هزار و ۶۹۴ دلار تا ۵۲ هزار و ۴۸۴ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۱ دوشنبه شب به وقت ایران، حدود ۵۱ هزار و ۸۰۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۳۰ دلار بیشتر شده است. ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲/۰۴ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته حدود ۵ درصد بیشتر شده است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۲ هزار و ۸۵۹ دلار تا ۲ هزار و ۹۵۰ دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت ۱۱ شب به وقت ایران، حدود ۲ هزار و ۹۳۰ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن بیش از ۱۰۰ دلار افزایش یافته است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵/۳۴ میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به یک هفته گذشته حدود ۱۲ درصد افزایش یافته است.

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]