دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳
پ
 • شناسه خبر: 34137
 • 16 اکتبر 2023 - 20:12
 • 146 بازدید
 • ۰ دیدگاه

صادرات بیش از ۲ میلیارد دلاری گاز طبیعی در نیمه نخست ۱۴۰۲

صادرات بیش از ۲ میلیارد دلاری گاز طبیعی در نیمه نخست ۱۴۰۲
صادرات بیش از ۲ میلیارد دلاری گاز طبیعی در نیمه نخست ۱۴۰۲

اکوایران: طبق آمارها گمرک، در ۶ ماهه نخست امسال بیشترین میزان صادرات کشور به کالای «گاز طبیعی مایع شده» اختصاص یافته است.

به گزارش اکوایران، طبق آمارهای گمرک از صادرات کالاهای غیرنفتی در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۲، «گاز طبیعی مایع شده در ظروف یک هزار سانتی متر مکعب و بیشتر» ، «پروپان مایع شده در ظروف یک هزار سانتی متر مکعب و بیشتر» و «بوتان مایع شده در ظروف یک هزار سانتی متر مکعب و بیشتر»  به ترتیب در جایگاه سه کالای با ارزش صادراتی کشور قرار گرفته‌اند. 

صادرات

ارزیابی بیشترین صادرات ایران در شش ماه نخست ۱۴۰۲

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده گمرک ایران از کالاهای غیرنفتی صادراتی کشور در نیمه نخست امسال، ارزش صادراتی کل کشور در ۶ ماهه نخست امسال به بیش از ۲۴ میلیارد دلار رسیده است. همچنین آمار حاکی از آن است که حجم صادراتی کشور در این مدت از مرز ۶۷ میلیون تن گذشته است.

طبق این آمارها «گاز طبیعی مایع شده در ظروف یک هزار سانتی متر مکعب و بیشتر» بیشترین میزان صادرات را به خود اختصاص داده است. ارزش دلاری صادرات این کالا در نیمه نخست امسال ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار اعلام شده که معادل وزنی آن ۶.۵ میلیون تن بوده است. وزن صادرات این کالا در نیمه نخست امسال بیشترین میزان در میان ده کالای پر ارزش صادراتی بوده است.

در جایگاه بعدی «پروپان مایع شده در ظروف یک هزار سانتی متر مکعب و بیشتر» قرار گرفته که در ۶ ماهه آغازین امسال نزدیک به ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار صادر شده است. حجم صادراتی این کالا در این مدت ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن در گمرک‌های کشور بوده است. 

رتبه سوم صادرات کالاهای غیرنفتی در ۶ ماهه ابتدایی امسال مربوط به کالای «بوتان مایع شده در ظروف یک هزار سانتی متر مکعب و بیشتر» بوده است. این کالا به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار و به حجم ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن به کشورهای دیگر صادر شده است.

در میان ۱۰ کالای پر ارزش صادراتی کشور کالای «متانول» در جایگاه دوم بیشترین حجم صادراتی قرار گرفته است. حجم صادراتی این کالا در ۶ ماهه گذشته ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن اعلام شده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]
صنعت نفت ایالات متحده در آستانه یک موج بزرگ تحکیم! 22 مه 2024

صنعت نفت ایالات متحده در آستانه یک موج بزرگ تحکیم!

اکوایران: صنعت نفت ایالات متحده با توجه به گزارش جدید کیتکو، احتمالا با ادغام و تحکیم شرکت‌ها برای همراهی با سیاست‌های انرژی مواجه می‌شود.

افزایش قیمت نفت با آهسته شدن تورم آمریکا و تقاضای بالا 22 مه 2024

افزایش قیمت نفت با آهسته شدن تورم آمریکا و تقاضای بالا

اکوایران: داده‌های تورمی آمریکا نشان می‌دهد رشد نرخ تورم این کشور که در حال آهسته‌تر شدن است و همچنین تقاضای بالا، باعث افزایش قیمت نفت در ۲۷ اردیبهشت شده‌اند.

تاثیر تحریم‌های آمریکا بر صادرات نفت ایران به چین چیست؟ 22 مه 2024

تاثیر تحریم‌های آمریکا بر صادرات نفت ایران به چین چیست؟

در حالی بسیاری از اعضای کنگره ۱۱۸ام همچنان نگران توانایی ایران در کسب درآمد از بازارهای بین‌المللی هستند که گزارش‌ها نشان می‌دهد صادرات نفت ایران در سال ۲۰۲۴ به اوج جدیدی رسیده است و بیشتر این صادرات به مقصد چین است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.